Menü

Başlangıçtan Bugüne

Tekstil sektöründeki serüvenine bir aile girişimi olarak 1978 yılında İstanbul’da başlayan AKAL, iş ahlakı ve güvenilirliği ile kendine saygın bir konum edinmiş; 1993 yılında ise büyük ölçekli üretim yatırımları ile, bugün uluslararası düzeyde on binlerce tüketiciye ulaşmasını sağlayan büyük bir atılım gerçekleştirmiştir.

Tekstil aksesuarları alanında, takım ve eşleştirmeli ürünler imalatı yapan ilk firmalardan biri olarak tanınan AKAL; aralarında Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinin ve dünyaca ünlü moda devlerinin de bulunduğu birçok markanın üreticisi olarak çalışmaktadır.

Kalite anlayışı, fiyat politikası ve hızlı teslim süreçleri ile tüm çözüm ortakları için değer sağlar.

Kitti logosunu gördüğünüz tüm ürünleri güvenle çocuklarınıza giydirebilirsiniz.

KİTTİ logosu,1998 yılında kullanılmaya başlandı. Gördüğü talep üzerine 2003 yılında marka tescili de gerçekleştirildi.

İngilizce’de ‘yavru kedi’ anlamına gelen ‘kitty’ kelimesinden türetilen KİTTİ, kız ve erkek çocuklara yönelik bir marka ismi olarak, ihraç edildiği ülkelerde de müşterilerinin beğenisini ve sevgisini kazandı.

Üstün ürün kalitesi, makul fiyat politikası ve hızlı teslim süreci.

Küresel çapta popülerlik kazanmak ve dağıtım kanallarını güçlendirmek amacıyla ürün gamını sürekli yenileyerek aksesuarın her alanında modayı şekillendiren koleksiyonlara imza atar.

Tüketici ihtiyaçlarına yönelik estetik, işlevsel, ergonomik ve tasarım üstünlüğü bulunan yeni ürünlerle marka algısını yükseltir, sahibi olduğu global markalarla ülke ekonomisine katkıda bulunur.